Ayı ve Boğa Piyasası Eğilimi Nedir?

Günümüz finans sektöründe sürekli olarak gelişmeler ve teknolojik ilerlemeler söz konusudur. Bakıldığı zaman Forex ve borsa gibi iki önemli piyasada, her zaman yatırımcıların dikkat etmesi gereken önemli konular vardır. Bunların başında ise birikimlerin yatırıma dönüşmesi esnasında gerçekleştirilen finansal platform kararları vardır. Lüks ihtiyaç listesinin artık zorunlu ihtiyaç listesine dönüşmesinden dolayı, yatırımcıların düzenli gelirleri ile bu ihtiyaçlarını karşılamaları çok da mümkün değildir. Bundan dolayı da sürekli olarak piyasaların etkileneceği noktaların bilinmesi ve doğru hamleler yapılması süreklilik kazanmaktadır. Uzmanfx gibi önemli finans yardımcıları, yatırımcıların yaptıkları yatırım hamlelerinde dikkat etmesi gereken eğilimleri her zaman en iyi şekilde analiz etmekte, analiz sonuçlarını da yatırımcılarla paylaşmaktadır. Ayılar ve boğalar olarak bilinen en geniş piyasa etki eğilimleri de, yine Uzmanfx Giriş adresi üzerinden yatırım fırsatlarını değerlendirmeden önce dikkat edilmesi gerekilen konuların en başında gelmektedir.

Boğa Eğilimi ve Özellikleri

Yatırımcılar her zaman yatırımları üzerinden yüksek kazançlar elde etmek isterler. Bunun için de piyasaların yükseliş trendine girmesini isterler. İşte bu yükseliş trendi esnasında boğa eğilimlerinin görüldüğü bilinmeli ve atılacak adımlarda bu noktaya dikkat edilmelidir. Çünkü yatırımcılar her zaman fiyatlar hakkında olumlu yönde düşündükleri zaman, alım yönünde emirler meydana gelir. Sonuç olarak piyasada belirli bir satış dalgasının oluşmasından sonra ise boğa eğilimi söz konusu olacaktır. Beklentilerin karşılanmadığı durumların finansal piyasalarda yaygın karşılıkları ise boğa eğilimi yüzünden olacaktır. Borsalarda kıt davranış eğilimi de, yine boğa piyasalarının özelliklerinin başında gelecektir.

Ayı Eğilimi ve Özellikleri

Piyasalarda her zaman olumlu bir beklenti içerisinde olmak, zaten iktisadın temel mantığına aykırı bir durumdur. Bu yüzden de fiyatların sürekli olarak düşeceği beklentisi, piyasalarda yatırımcıların satış işlemi yapmasına neden olur. Ayı eğiliminde genel olarak fiyat düşmesi, yatırımcıların zarar ederek işlemlerinin sonlarına gelmelerine neden olur. Fakat ayı piyasaları esnasında Uzmanfx Yeni Giriş adresine gelen yatırımcılar, aslında sıkı bir piyasa takibi ve analizi sayesinde, yatırımları üzerinden belirli oranlarda kazançlar elde etmeye devam etmiş olacaklardır.

Yazar Hakkında

İlgili Yazılar

Yorum Yazın

Email adresiniz yayınlanmayacak.

Uzmanfx